Het nieuwe pand langs de A50 bij Heteren beslaat bijna 5000 vierkante meter aan opslag en showroom.


Heteren/Renkum 23 juli 2009
P e r s b e r i c h t

Troedoor opent nieuwe showroom langs A50 bij Heteren
Javaanse teak-huisjes in Nederlandse meubelen

HETEREN/RENKUM – De teakhouten huisjes die bewoners op het eiland Java in Indonesië afbreken, worden verwerkt in meubels die in Nederland gretig aftrek vinden. Vanaf september zijn de teakhouten kasten, tafels, stoelen en andere meubelen van hergebruikt teakhout voor het eerst direct voor particulieren te koop in een nieuwe showroom die het bedrijf Troedoor opent langs de A50 bij Heteren.

Troedoor heeft de showroom opgezet in samenwerking met Sfeer Interieur en Advies uit Oosterbeek en met Nederlands grootste teak importeur J&E Meubelen. Het bedrijf verhuist in september vanuit Renkum, waar het achttien jaar gevestigd was in de hallen van de voormalige papierfabriek, naar de nieuwbouw in Heteren. Het totale complex langs de snelweg beslaat bijna 5000 vierkante meter aan onder andere winkel, magazijn en kantoorruimte.

De teakhouten meubelen van Troedoor komen uit een eigen fabriek in de Javaanse stad Semarang. Deze is opgezet in samenwerking met de Nederlandse overheid. De fabriek biedt inmiddels werkgelegenheid aan tachtig mensen, zorgt voor scholing van de lokale bevolking en voor sportfaciliteiten. In de fabriek worden teakmeubelen die leveranciers uit de regio aanleveren nagekeken en opgeknapt zodat ze aan Westerse maatstaven voldoen. Ook worden in de fabriek teakhouten meubels op maat gemaakt. Alle meubels worden per container naar Nederland vervoerd.

Momenteel stappen Javanen massaal over op stenen woningen en breken hun houten huisjes af. Dat hout gaat naar de meubelmakers. Alleen voor stoelen, tafelpoten en tuinmeubelen – zo’n 20 procent van de productie - wordt nieuw teakhout gebruikt dat afkomstig is van door de Indonesische staat gecontroleerde plantages. Deze duurzame aanpak maakt het kappen van tropisch regenwoud overbodig. Een ander voordeel is dat gebruikt teak nauwelijks werkt en een geleefd karakter heeft. De constructie van de meubelen is dusdanig uniek dat het meubel kan werken en krimp wordt opgevangen.

,,Teak is al ruim vijftien jaar ontzettend populair bij de Nederlandse consument, maar de trend verandert. Vroeger wilden de mensen donkere koloniale kleuren, daarna blank en tegenwoordig willen ze grof, ruig en robuust. Als de trend verandert gaan wij daar in mee”, legt Marjan Goudkuil van Troedoor uit.
,,Door onze eigen fabriek zijn we heel goed in maatwerk. Dat is onze grote kracht. We sturen het idee of de schets naar Indonesië en daar wordt het op maat gemaakt. Wij zijn de enige in Nederland die dit op zo’n grote schaal doet”, aldus Goudkuil.

In de nieuwe showroom van Troedoor kan de consument voor het eerst kennismaken met het enorme aanbod. Om een indruk te geven van de Indonesische huizen uit centraal Java is daar een authentieke Joglo opgebouwd, waar klanten worden ontvangen. Door de samenwerking met Sfeer, Interieur en Advies worden in de showroom hele kamers met onder meer teakhouten meubels ingericht. Goudkuil: ,,We gaan alle soorten meubels neerzetten, met als totaalconcept maatwerk wonen. Van raambekleding tot bankstellen, kleur, behang en teakhouten meubelen op maat.”

 

 

Contact Gegevens

Ressenerbroek 3
6666 MP Heteren

Telefoon: 026 - 4790870
info@troedoor.nl

Acties op tijd weten?

Route Planner